Instagram’da Reklam Nasıl Yapılır ?


Instagram’da Reklam Nedir?

Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden biri olan Instagram’da sosyal medya fenomenleri ve ünlüler ya da büyük bir kitleye sahip olan başka kullanıcıların sayfasında ürünlerin , İnternet sitelerinin vb. bir sürü alanda reklamlar paylaştığını görmek mümkün.Bu reklamları sayfasına koyan kişi , reklamı yapılan kişi tarafından bir miktar para alır.Televizyonda veya Youtube’daki ile aynı işleyişe sahip.

Instagram’da  30 Eylül itibariyle Türkiye’nin de içinde oluğu 30 ülkede reklam hizmeti başlatıldı. Türkiye’de ilk reklam veren  (Pantene , Türk Hava Yolları , Boyner , Vodefone , Trend Yol)  gibi markalar olmuştur.


Instagramda Nasıl Reklam Yapılır?

Instagram’da reklam vermek için belirli bir kitleye sahip olmanız gerekir yoksa reklamların bir işe yarayacağını sanmıyorum.

1-Facebook hesabınızı  Business Manager’a bağlayın.

2-Instagram hesabınızı Business Manager’a bağlayın.

3-Power Editor’de reklamınızı oluşturun.

Bu şekilde Instagram’da istediğiniz reklamı paylaşabilirsiniz ve sonra bu reklamlar da istediğiniz hedefe ulaşabiliyor musunuz diye bakmak için  (AdsManager)’e girebilirsiniz bu sayede reklam yapmak işinize yaradı mı? görmüş olursunuz.

Sizde şirketinizin veya işletmenizin yada ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapmak için görsel paylaşımlar kullanmayı düşünüyorsanız, Instagram’da mutlaka reklam yapmayı denemelisiniz .Gelişen ve çok büyük bir kitlesi olan Instagram’da reklam yapmak çok işinize yarayabilir.


Eğer makalemi beğendiyseniz diğer makalelerime de göz atmak için buraya tıklayın ve Instagram hakkındaki diğer yararlı bilgileri keşfedin.

Instagram’da Reklam Nasıl Yapılır ?” için bir yorum

  • 24 Mart 2017 tarihinde, saat 18:45
    Permalink

    Çok işime yaradı saol 😀

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir