Instagram’daki En Popüler 3 Fotoğrafçı

 

 

Instagram denilince akıla hemen selfieler , arkadaşlarla fotoğraflar , aile ile fotoğraflar , caps ve diğer grup paylaşımları gelebilir fakat Instagram bunlardan ibaret değil en iyi fotoğrafçıların çektiği bir sürü güzel fotoğraf var ve gerçekten bu adamlar işlerini iyi yapıyor. Instagram’ın en iyi 3 fotoğrafçısını araştırdım ve bu kişileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 


 

 

1. David Guttenfelder (@dguttenfelder)

Guttenfelder Lowa’da dünyaya gelmiştir. Swahili’deki  Sallam Üniversitesinde okumuştur ve serbest bir fotoğrafçı olmuştur.Kuzey Kore fotoğraflarıyla tanınıyor ve 2012 yılında Asya’nın en iyi fotoğrafçısı olmuştur.Şuan Tokyo’da yaşamını sürdürmeye devam ediyor.

     Ödülleri ;

  • 2009: Kamu Ödülü “Reader’s Award “diğer dört kişi ile birlikte Days Japan Uluslararası Fotoğraf Yazısı Ödülleri”
  • 2012: Yılın Time dergisi Instagram fotoğrafı.
  • 2012: Finalist, Özel Fotoğrafçılıkta 2012 Pulitzer Ödülü
  • 2013: Infinity Ödülü dan İnternetional  Center Photograpy

 


 

2. Phil Moore (@philmoorephoto)

1982’de İngiltere’de dünyaya gelmiştir .Sheffield Üniversitesin’de Bilgisayar Bilimleri okuyup birinci olmuştur .Daha sonra  Paris , Fransa’da 3 yıl boyunca çevrimiçi medya şirketinin teknikdirektörü olarak çalışmıştır.

Mesleki kariyeri boyunca onu yönlendiren bilgiler : Bilgi Yönetimi – Sunumu – Kullanılabilir hale getirmesi

O zamandan beri, Libya , Suriye , Somali , Demokratik Cumhuriyeti  ve Orta Afrika Cumhuriyeti ile Afrika Boynuzu’ndaki kuraklık kıtanın  gibi çeşitli çatışmalara rastladı .  Pakistan ve Bolivya’da olmak ü
zere küresel alanda çalışmıştır.

Ödülleri ;

Tarama Burundi: Betrayal  at Angkor Fotoğraf Festivali – Siem Reap, 2016 Kamboçya – Genç Fotoğraf Araştırması için Lumix Festivali’nde sergilendi 2016 – Hannover, Almanya -Sintra Press Fotoğrafında ( Nightwalker )Sergilendi – Sintra, Portekiz, 2016 – Ödüllü Prix Yves Rocher  de Visa l’image dökünPerpignan, Fransa, 2016 – Moskova Uluslararası Foto Ödülleri – 3.lük, Genel Haberler, 2016

Aldığım Kaynak

 

 


 

3.Michael Christopher Brown (@ michaelchristopherbrown)

Afrika‘da National Geographic adına fotoğraf çeken M.Christopher Brown‘ın renkli fotoğrafları Instagram’da kendine has bir izleyici kitlesine sahip olmasını sağlıyor. Bu fotoğraf ise Kongo Cumhuriyeti’nden… Renkler, Afrika kadar sessiz. Fotoğrafçının Çin ve Libya’ya dair fotoğrafları da oldukça ilgi çekici. Afrika‘da National Geographic adına fotoğraf çeken M.Christopher Brown‘ın güzel  fotoğrafları Instagram’da kendine özgü bir izleyici kitlesine sahip olduruyor. Fotoğrafçının Libya ve Çin ile ilgili fotoğfaları bayağı ilginç ve renkli.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir