Instagram Hikaye Gizleme

 

 

Hikaye Gizleme Ne İşe Yarar ? ;

 

Öncelikle çok faydalı bir özellik olduğunu söylemeliyim bu özellik herkezin işine yarayacaktır çünkü biliyorsunuz ki aile kavramı ile arkadaş kavramı çok farklı şeylerdir.

Tüm dünyada özellikle de ülkemizde aileye saygı göstermek gerekir ve bazı şeylerin aile ile paylaşılmaması gerekir bu yüzden bu özellik çok iyi olacaktır.

Hepinizin hesabında akrabalarınızdan bir tanesi vardır ve bu sizin gönderilerinizi kısıtlar . Bu yüzden bu özelliğin çok yerinde olduğunu düşünüyorum.

Ya da sadece aileden yola çıkmayalım. Özel bir arkadaşınızın bir hikayenizi görmemesini istiyorsanız ve ya sadece o kişiye göstermek istiyorsanız da bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

 


 

Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır ? ;

 

 

 

 

Instagram hikayelerini gizlemek  için yapmanız gerekenler çok basit şimdi size maddeler halinde ne  yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Öncelikle bir hikaye paylaşıyorsunuz ( O hikayeyi gizlemeden görür diye korkuyorsanız ayarlar bölümünden de ayarlayabilirsiniz)

Karşımıza “Hikaye Ayarları” adlı bir buton çıkacaktır. Bu butona tıklıyoruz.Bu bölümde  artık amacınıza ulaşmış oluyorsunuz.

İstediğiniz kişiden hikayenizi gizleyebilirsiniz ve kime gizlediğinizi görüp o kişiyi gizlilikten çıkartabiliyorsunuz..

 

 

 

 


 

 

Tek Kişiye Hikaye Göndermek ;

 

Tek bir kişiye hikaye göndermek isteyebilirsiniz bu kişi en yakın arkadaşınız , akrabanız , sevgiliniz veya ailenizden biri olabilir bu kişilerle bazen özel konuşup şakalaşmak isteyebilirsiniz . Bu güncelleme gerçekten Snapchat’in tüm özelliğini yok etse de yapacak bir şey yok ama Instagram’a bu özelliklerin gelmesi Instagram kullanıcıları için mükemmel oldu çünkü Instagram’a girince tüm sosyal medyayı kullanmış oluyor.(Fotoğraf gönderme , DM atma , video gönderme , hikaye paylaşma , sosyal medyayı takip etme) gibi bir sürü özelliği avucunun içine sadece Instagram sayesinde alıyor .

Şimdi gelelim bunu nasıl yapacağımıza ;

Yapmanız gereken şey gerçekten zor  ama yinede yazmak istedim belki aramızda üşengeç olmayan arkadaşlarda vardır diye 😀

Kaç tane takipçiniz varsa hepsinin hikayeyi görmesini engelleyip  sadece göndermek istediğiniz kişiye yada kişilere istediğiniz hikayeyi gönderebilirsiniz .

Büyük bir kitleye hitap ediyorsanız bu gerçekten zor hatta imkansız ama sadece aileniz ve arkadaşlarınız varsa o kadarda zor değil bu yüzden böyle bir şey yapabileceğinizi de sizinle paylaşmak istedim .

 


Diğer makalelerime de göz atmak istiyorsanız buraya tıklayın ve Instagram hakkındaki diğer yararlı bilgilerden faydalanın.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir