Instagram Hesabım Çalındı

Sosyal medyada hesabı çalınan bir sürü kullanıcı vardır.

Hırsızlar git gide artmaya başladığı için yetkililerde bunlara çözüm bulmak için elinden geleni yapıyor ama ne yazık ki bazen yeterli olmuyor.

Bu yüzden sizlere Instagram hesabınız çalındığı zaman ne yapmanız gerektiğini , nereye başvurmanız gerektiğini  ve nasıl bu sorunları engelleyeceğinizi anlatacağım.

 


Hesabımın Çalınmasını Nasıl Önlerim ?

 

 

Hesabınız çalınmasını engellemek için bir sürü yol vardır ama hesabınızın çalınmasında sizinde büyük payınız olabilir çünkü bazen internet üzerinden tanıştığınız kişiler size bir link yollayabilir. Örneğin “Bu linke tıklarsanız 100 takipçi gelicek” gibi yalanlar yazarak sizi kandırmaya çalışacaktır ve siteye girdiğinizde Instagram giriş kısmını görürsünüz ve bu kısıma şifrenizi ve kullanıcı adınızı yazdığınız anda hesabınızın şifresi başkasına gitmiş olur.

Bunu engellemek için atılan linkteki harflere bakmanız yeterlidir linkte “Instagram” yerine “Instgram , Insagram , Instagrann” gibi farketmeyeceğiniz ayrıntılar olabilir eğer bu ayrıntılara dikkat ederseniz hesabınızı da bir yönden korumuş olursunuz.

Başka bir hırsızlık yöntemi ise virüslerdir. Bu virüsler bilgisayarınıza girdiği zaman sizin tüm bilgilerinizi alabilir. Bu yüzden buna çok dikkat etmeniz gereklidir.

Yapmanız gereken şey ise antivirüs programları indirmek olacaktır. Bu programlar virüslerle savaşır ve bilgisayarınıza girmesini engeller. Bu yüzden sizin açınızdan antivirüslerin önemi büyüktür ve en kaliteli antivirüsü almanızı tavsiye ederim.

Başka bir çözüm ise internet sitelerine girerken dikkatli olmanız .Eğer bu sitelerde SSL Sertifikası yok ise sitelere girmemenizi öneririm çünkü bu sitelerde virüs bulunma ihtimali yükstektir.

 


Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim ?

Eğer hesabınıza giremiyorsanız ilk yapmanız gereken şey şifreyi doğru yazdığınızı kontrol etmek olacaktır. Çünkü şifrelerinizi yazarken ezberden yazdığınız için çok rahat bir şekilde hızlıca yazmaya çalışırsınız ve bu da hesabınızın şifresinin değiştiğini zannetmenize neden olabilir.

Gerçekten hesabınız çalındıysa yapmanız gereken şey yetkili kişilerden yardım almak olacaktır.Buraya tıklayarak Instagram yardım sayfasına girmiş olacaksınız orada yetkili kişilerle iletişim kurarak size hesabınızı geri vermelerini sağlayabilirsiniz.

Bazen bu iletilere cevap gelmeyebilir. Bu yüzden uzun bir süre içinde cevap gelmediyse iletiyi tekrarlamanız en doğrusu olacaktır. Eğer 1 hafta içinde cevap gelmez ise iletiyi tekrarlayabilirsiniz.

 

 

 


Diğer makalelerime de göz atmak istiyorsanız buraya tıklayın ve Instagram hakkındaki yararlı bilgilerden faydalanın.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir