Kurumsal Instagram Hesap Yönetimi Nasıl Yapılır?

 

İnstagram hayata geçtiği günden bu yana sürekli olarak büyümeye devam eden bir platform her ne kadar bireysel anlamda kullanılıyor olsa da kurumsal anlamda da farklı sektörlere hizmet ediyor. Markalar kendi sektörlerinin içerisinde hızlı bir büyüme yakalayabilme adına sürekli olarak bu platformu kullanıyorlar. Ancak burada kurumsal bir marka yaratmak isteniyorsa o zaman doğru bir strateji geliştirmekte oldukça önemli. Eğer ki sizde kendi kurumsal firmanızın pazarlamasını bu platformda yapmak ve daha fazla insana hitap etmek istiyorsanız o zaman aşağıdaki yöntemleri denemek zorundasınız.

Instagram Blog’u ile tanışın

İnstagram’ da markanızı büyütmek isteyen yalnızca siz değilsiniz. Bu nedenle de kurucuları bunun farkındadır. Bu yüzden kendi içlerinde de bir blog haırlamışlrdır. Bu blog sayfasında kurumsal anlamda nasıl ilerlenmesi gerektiğine dair ipuçlarını da paylaşmışlardır.

 Profilinizi Oluşturun

İlk yapmanız gereken şey profilinizi oluşturmak. Ardından da doğru bir yazı ve hastag nasıl oluşturulur bunu öğrenmelisiniz.  Başarılı bir profil nasıl oluşturulur bunu daha sonraki makalelerimde paylaşacağım.

Instagram filtrelerini kullanmayı ihmal etmeyin

İnstagram’ da nasıl bir paylaşım yapacaksanız ona göre tembellik yapmamanız gerekiyor. Özellikle de görsellerinizdeki canlılık için mutlaka filtre kullanmanız gerekiyor. Unutmamanız gereken şey kullanıcılarınız sizin görsellerinizin canlılığına göre sizinle etkileşime geçeceklerdir.

Hedef ve Planlarınızı oluşturun

Kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Ancak paylaşımlarınızın da asla sıradan olmasına izin vermeyin. Paylaşacağınız her görsel için mutlaka bir planınız olmak zorunda. Özellikle de markanızı ya da firmanızı kullanıcılarınızın beğenisine sunacağınızdan hedefiniz amacınıza hizmet etmek zorundadır. Eğer ki belli bir amacınız yoksa o zaman spam şeklinde algılanabilirsiniz. Çok paylaşım yapmak önemli değildir. Önemli olan paylaşımların kalitesidir.

Hashtag oluşturun

İnstagram için hastag adeta bir SEO çalışmasıdır. Bu nedenle de doğru hashtag’leri kullanmanız gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir