Instagram’da En İyi Paylaşım Zamanı Nedir?

İnstagram’ın aylık kullanıcı sayısına baktığınız da yaklaşık olarak 200 milyon kişiyi görebiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki sosyal medya uygulamaları içerisinde en hızlı şekilde büyüyen bir platform. Yani aylık olarak yirmi milyar fotoğraf bu platformda paylaşılıyor. Bu nedenle de paylaşacağınız görselin zamanlaması oldukça önemlidir. instagram gerçekten de doğru bir şekilde kullanıldığı zaman en iyi sonuç verebilecek bir uygulama. Görselinizin kalitesi ve kullanacağınız hashtag ne kadar iyi olursa olsun zamanlamayı doğru bir şekilde ayarlayamazsanız o zaman bunun sıkıntısını da çekebilirsiniz.

Paylaşım zamanı neden önemlidir?

İnstagram’ da kullanıcı sayısına baktığınız da her saniye çok sayıda fotoğrafın paylaşıldığını görebilirsiniz. Bu nedenle de paylaşılan görseller arasında sizi öne çıkmanız gerekiyor. Burada zaman sektörünüzle alakalı işler bu yüzden de ilk yapmanız gereken şey bundan önceki paylaşımlarınızın hangi zamanlarda en çok beğeniyi aldığını tespit etmektir. Bu size en doğru sonucu gösterecek olan bir analizdir.

Hangimiz paylaştığımız fotoğrafın beğenilmesini ve takdir edilmesini istemez ki?

Özellikle de firma bazında düşündüğünüzde markanızın konumunu artırma ve etki alanını genişletme daha önemlisi de müşteri kazanma gibi hedefleri göz ardı etmemelisiniz. Dijital pazarlama uzmanları paylaşımlar konusunda takipçilerin beğenecekleri fotoğrafları paylaştıklarını bu sayede de algıda büyük rol oynadıkları konusunda uyarıyor.

Art arda çok fazla paylaşım yapmayın

İnstagram kullanıcıları birbirine benzer olan içeriklere çok fazla önem vermez bu nedenle de sektörünüzle alakalı olarak art arda fotoğraf paylaşmanız önerilmez. Bu kullanıcıları bir süre sonrasında sıkacak ve de sizi takip etmeyi bırakacakları anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir