Sosyal Medya’da Nasıl Paylaşım Yapmalıyım?

Sosyal medya’ da paylaşım yapan herkesin amacı beğeni ve daha fazla üye sayısına sahip olabilmektir. Ancak bu sistemli bir şekilde yapılmadığında da kendi kendinize uğraşmaktan başka da bir çözüm getirmez. Bu makalemde size daha önce sosyal medya’ da paylaşım yapmış ve nihai sonuca erişmiş olan kişilerin bilgilerinden alıntı olarak bir derleme yapmak istedim. Aslına bakarsanız taktik çok basit lakin burada asıl sorun sizin istikrarlı ve de kendinizden emin bir şekilde davranmanız olacaktır.

Ne kadar sık paylaşım yapmalısınız.

Sosyal medya hesabınızdan ister haftada ister ayda isterseniz de günde birkaç kez paylaşım yapabilirsiniz. Ancak önemli olan konu sizin planlamanızdır. Çünkü doğru planlama sizi başarıya götürecektir. Buradaki sorun sizin sektörünüzle alakalıdır. Sektörünüzde rakibiniz fazlaysa ayda bir paylaşım yapmak elbette ki size yetmeyecektir.

Paylaşım zamanınınız belli bir dilimi yok bu yüzden de 24 saatlik periyoda göre paylaşım yapabilirsiniz. Öncelikli olarak bir hafta içerisinde günün hangi saatinin sizin işinize yaradığını düşünmelisiniz. Çünkü kitlenizin aktif olduğu saatler vardır.  Bunun içinde paylaşım istatistiklerinden analizinizi doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Bunu belirlemek içinde ilk önce her gün çeşitli saatlerde paylaşım yapmanız gerekiyor.

Doğru başlık seçimi

Başlıklar çok önemlidir kısa ve dikkat çekici bir başlık işinize yarayacaktır. Bu nedenle de gereksiz yere başlıklarınızı uzatmamalısınız.  Paylaşımlarınız da mutlaka hashtag kullanmalısınız

Etkileşimi koparmayın

Takipçilerinizle her zaman iletişim içerisinde olmanız gerekir. Özellikle de markanızın büyüklüğüne göre hareket ederek yapılan yorumları mutlaka cevaplayın eksik bırakmayın. Çünkü bu insanların sizi takipte kalmalarını sağlayacaktır.

Yarışma ve çekilişler

Eğer yarışma düzenlemek ve çekiliş yapmayı amaçlıyorsanız, her bir sosyal medya platform için ilgili ve gerekli kuralları mutlaka öğrenin. Çekiliş kurallarını ve ne ödül vereceğinizi çok iyi belirleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir