Facebook Live’da Canlı Bağlantı Kurma Yolları

Facebook yeniliklerini sürekli olarak sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde oluşturmuş olduğu canlı efektlerin yanı sıra artık live’yi de daha eğlenceli bir hale getirmeyi planlıyor.

Arkadaşlarınızla Canlı Sohbet

Live’deki ilk göze çarpan özellik canlı olarak yayında neler olduğunu tartışabiliyor olmanız yani insanlar videonuzun üzerine de 10 kat daha fazla yorum yazabiliyorlar.  İnsanlar artık canlı ortamlara daha çok dikkat çekiyorlar. Anlık olarak gelişen bir olayı canlı yayınladığınız da arkadaşlarınızla da sunabiliyor ve topluluğunda izlemesine olanak sağlayabiliyorsunuz.

Live Canlı Sohbet

Live canlı sohbetin amacı arkadaşlarınızı herkese açık bir canlı yayından özel bir sohbete davet edebilmenizi sağlar. yani siz arkadaşlarınızla bir videoyu izlerken aynı zamanda başka arkadaşlarınızı da videoyu izleyebilmesi için davette bulunabilirsiniz.

Özellikle gençler arasında canlı sohbet uygulamalarının oldukça favori olduğunu biliyoruz. Çünkü bu sayede doğrudan etkileşime geçiyorlar ve birbirleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliyorlar. Bir çok uygulama görüntülü konuşma özelliği sayesinde bu hizmetlerini genişletmişlerdi. Ancak live işi biraz daha büyüterek arkadaşlarınız arasında geniş bir görüntü ağı oluşturulmasını da sağladı.

Live Canlı Video’ya Nasıl Davet Edilir?

Arkadaşınızı canlı videonuza katılmaya davet etmek için Canlı Görüntüleyenler bölümünden bir konuk seçin veya davet etmek istediğiniz görüntüleyiciden bir yoruma dokunun. İzleyiciniz daha sonra yayınınıza katılmayı seçip seçmeyebilir. Konuklarla birlikte portre modunda (resimli resim içi deneyim için) ve yatay modda (yan yana bir deneyim için) gidebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir