Facebook Hakkında Bilmediğiniz Özellikler

Facebook’un bugün 3 milyona yakın olan bir kullanıcısı var bu da demek oluyor ki dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi. Bu kadar büyük bir kullanıcı rakamına ulaşmış olmasına karşın sürekli olarak kendisini de yenilemeyi ve güncel tutmayı da sürdürüyor. Bizde bu makalemizde size facebook’un bugüne kadar hiç bilmediğiniz daha doğrusu çoğu kullanıcılar tarafından bilinmeyen özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.

Dosya Paylaşma

Facebook’ta konuşabildiğiniz gibi isterseniz sağ üst köşede yer alan dosya ekle tuşuna basarak istediğiniz kişiye dosya gönderebilirsiniz.

Sık Kullanılanlar Listesi

Sık kullanılanlar şeklinde bir listesi var. Burası diğer sosyal medya uygulamaları gibi en çok görüştüğünüz kişileri ekleyebileceğiniz bir alan. Haber kaynağının solunda ve de profil tesminizin alt tarafında yer alıyor. Sık kullanılanlar listesine istediğinizi ekleyip çıkarabiliyorsunuz.

Mobil Bildirimler

Cep telefonunuzdan uygulamaya girip gizlilik ayarlarını seçiyorsunuz bu alan içerisinde bildirimler bölümünden istediğiniz bildirimi kapatabiliyorsunuz.

Paylaşımları Kaydedin

Hoşunuza giden bir paylaşım gördüğünüzde onu kaydedip daha sonrasında inceleyebilirsiniz. Bu işlem için sol üst köşede bulunan kaydet tuşuna basmanız gerekiyor.

Geçmişinize Bakın

Facebook’ ta paylaşmış olduğunuz tüm paylaşımlar hiçbir zaman silinmez bu nedenle de yıllar sonrasında geriye dönerek geçmiş tarihlerde paylaştıklarınıza bakabilirsiniz.

Hesabınıza Kimler Girmiş

Hesabınızı sizin dışınızda da kişiler tarafından girilip girilmediğini görebilirsiniz. Bunun için ayarlar bölümünden   “Where You’re Logged In” seçeneğine tıklayın en son giriş yaptığınız yerleri görebilirsiniz.

Diğer Mesajlar

Uygulamalardan gelen mesajlar mesaj kutunuzda ayrı bir bölmede toplanıyor. Mesaj kısmının sol üst kısmında yer alan ‘other’ (Diğer mesajlar) seçeneğine tıklayarak bu mesajlara ulaşabiliyorsunuz.

Embed Özelliği

Bir paylaşımda bulunurken sağ üst köşede bulunan ’embed post’ seçeneği sayesinde diğer platformlarda yer alan içeriği kendi sayfanızda yayınlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir