Youtube’ de İzlenmeyi Artırmanın Yolları

Kafanızda uzun süreden beridir Youtube’ye bir video eklemek ve bu sayede de daha fazla insana ulaşarak kendinizi tatmin etmek istiyorsunuz. Aldınız elinize kamerayı ve kayıt yapmaya başladığınız ancak çektiğiniz videoyu defalarca izleseniz de bu size keyif vermedi bunu başkalarına gösterebilmek ve onlarında heyecanlanmasını sağlamak istiyorsunuz. Üstelik bu yaptığınız belki de internet’te çok ses getirecek. Bunun için ilk önce yapmanız gereken şey videoyu Youtube ile birlikte kendi Facebook hesabınızda ya da sayfanızda paylaşmanız gerekiyor. Hatta tüm hesaplarda paylaşmak daha faydalı olacaktır.

Video Çevresine Hatırlatmalar

Sanıyorum ki video izlerken pek çoğunuz videonun sağından solundan çıkan yazıları görmüşsünüzdür. Hatta bazıları bunları reklam zannederek kapatırlar ancak bu açıklamaların ciddi anlamda izlenme sayılarını artırma özelliği vardır. Bu açıklamalar sayesinde izleyicinin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Her videonuza beni takip et ya da üye ol şeklinde uyarıcı yazılar yazılması etkili olacaktır.

Facebook Hakkında Bilmediğiniz Özellikler başlıklı makalemizi de okumalısınız.

Playlist

Bu konuda çoğu kişinin bilgisi yok ancak playlistin birbirini gösteren içerik listesi olduğunu düşündüğünüzde bir videonuz çok izlenilmiş ise onun etkisinin diğer videolara da olacağı kesindir. Bu şekilde tüm videolarınızın izlenme oranlarını yükseltebilirsiniz.

İnstagram Takipçi Satın Almanın Faydaları başlıklı makalemizi de okumalısınız.

Üyelik Oluşturmak

Üyelik her şeyde olduğu gibi video izlenmesini de artıracak en önemli konulardan bir tanesidir. Youtube kanalına üye olan herkes tüm videolarınızı görebilecektir. Bu nedenle de ne kadar çok fazla üyeye sahip olursanız o kadar iyi olacaktır. Üyeler genellikle kendileri talep ettiklerinden dolayı da her videoyu izlerler.

Sorulara Cevap Vermek

İzleyici arttırmanın etkili yollarından bir diğeri de videolara videonuzla cevap vermektir. Bunu link paylaşmak gibi düşünebilirsiniz. Youtube’da var olan bir videonun altına kendi videonuzu referans göstererek cevap verebilir buradan gelen kullanıcıların size üye olmasını bekleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir