Akıllı İnsanların Vazgeçemedikleri Alışkanlıkları

Hafızamız hiç bitmeyen bir şekilde çevrilmiş röntgenci dev ekranlarla çevrilidir. Bununla birlikte modern hayatında bize çok avantaj sunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri de sosyal medyadır. Ancak sosyal medya ile de sınırlı bir sürece bağlı kalmak zorundasınız. Bunun yanı sıra teknolojinin de hayatımızı bir çeşit olumsuzlukla baş başa bıraktığını da söyleyebiliriz.

Eski nesillerin olduğu gibi artık gözlerimizi sürekli olarak bir şeylere çevirip kalmıyoruz yeni nesil sürekli olarak ekrana takılıp kalıyor. Sosyalleşmek bir anlamda sosyal medya sayesinde oluyor. Örneğin instagram’ da göz kamaştırıcı olmak kendimizi rahat hissettirecek bir durumu beraberinde getiriyor. Sonuçta hayatınıza bir anlamda değer kazandırmak gibi bir mecburiyetini z var.

Youtube’ de İzlenmeyi Artırmanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı insanlar sosyal medyaya gömülmenin bir anlamda vakit harcamak olduğunu düşünür ancak gerçek şudur ki fark yaratan insanlarda hep buralarda olmuştur. Sosyal medya insanın entelektüel ufkunu her zaman genişletmiştir.  Sosyal medya insanın enerjisini tazeler ve zihnini toplumun ezici uyarısından mahrum bırakmıştır.

Araştırmalar gösteriyor ki okumak yalnızca sözel zekânızı çalıştırıyor ancak genel zekanızın çalıştırılması için de mutlaka sosyal medya dan istifade etmeniz gerekiyor. En parlak zihinli insanların sosyal medyayı etkili bir şekilde kullananlar olduğunu biliyoruz.

Facebook Hakkında Bilmediğiniz Özellikler başlıklı makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Dünyayı değiştirebilmenin tek yolu, gerçeklik hakkındaki düşüncenizin biçimini değiştirmenizdir. Diğer eşsiz perspektiflere erişmenin denenmiş ve gerçek yolu, tutarlı bir sosyal medya kullanımıdır. Sizi duygusal ve entelektüel olarak mümkün olmadığını düşündüğünüz yollarla büyümeye zorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir