Blog Trafiğini Artırmak İçin İpucu

Her web sitesi için kaliteli ve istenilen trafiği yakalamak önemlidir. Ancak bunu herkesin doğru bir şekilde yapıp yapamayacağı meçhuldür. Günümüzde her geçen gün ortaya bağımsız yayıncılar çıkmış ve sektördeki kargaşa ve rekabeti iyiden iyiye büyümüştür

Siteniz için ziyaretçi artıracağınız en önemli konu içeriklerinizin kalitesidir. Ancak bunun zor olan tarafı nasıl insanların ilgisini çekerek onların zaman ayırmasını sağlayabilirsiniz budur. Fakat bitti mi derseniz hayır yani içeriklerinizi oluşturup yayınladıktan sonrada sitenize ziyaretçi akını olmuyor. Bunun için bir takım sistemleri kullanmak zorundasınız. Örneğin sosyal medya platformları facebook, İnstagram, Twetter bu konuda ciddi anlamda etkisi olan araçlardır. Bloğunuzun içeriğindeki bir konuyu bu platformlarda insanların dikkatlerini çekecek bir şekilde yayınlayabilirseniz sitenize de beklediğiniz trafiği kavuşturabilmiş olursunuz.

Fakat yaptığınız herşeye karşında içeriklerinizin ziyaretçileriniz tarafından okunmadığı ya da yeterince ziyaretçi olmadığını düşünüyorsanız o zaman endişe etmemeli ve kararlı olmalısınız. Çünkü blog kısmında en önemli konulardan bir tanesi de sabırdır. Unutmamalısınız ki sizin zamana ihtiyacınız var ve bir zaman sonrasında artık sizin içeriklerinizde okunmaya başlayacak.

Görsellerden yararlanmak

Bir içeriğin kalitesini bir anlamda görsellerde belirler. Bu nedenle de profesyonel bir görsel aracı olan İnstagram’ da hazırlayacağınız ürün ya da bloğunuzla ilgili bir görseli paylaşabilir ve altına da metin olarak yazılar yazabilirsiniz. Bu sayede hem sosyal medya hesabınız canlanmaya başlayacak hem de sitenize ziyaretçiler gelmeye başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir