Facebook’ta Aylık Kullanıcı Sayısı İki Milyara Ulaştı

Facebook sosyal medya hesabını kullanan kişi sayısı hızla artmaya devam ediyor. Son yapılan araştırmanın sonuçlarına göre her 2 milyar kişi Facebook üzerinden birbirine bağlanıyor.  Facebook tüm dünya genelinde eğlence, haberleşme ve iletişim ağı olarak etkin bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor.

Kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artmasının en büyük nedenlerinden birisi de internet bağlantısının olmadığı bölgelerin hızlı bir şekilde internet ağına kavuşmasıdır. Her online sistem getirilen bölgelerde hızlı bir şekilde Facebook kullanıcıları ortaya çıkmaktadır. Facebook uygulamasının sürekli zenginleştirilmesi de etkinliğini arttırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre her ay 750 milyon kullanıcı yeni Facebook arkadaşı olmaktadır.

Blog Trafiğini Artırmak İçin İpucu

Instagram’dan Para Kazanmak Oldukça Kolay!

İnstagram Takipçi Kasma Yolları

Yine bir ay içerisinde 800 milyon gönderi beğenilmekte ve 175 milyondan fazla kalp beğenisi yapılmaktadır. Uygulamaya sürekli yeni özelliklerin eklenmesi ve kullanıcıların daha fazla etkileşim içerisinde bulunmalarıyla kullanıcıların daha aktif oldukları gözlemlenmiştir. Video paylaşımları, fotoğraf paylaşımları ve etiketlerin içerisinde yer almak kullanıcıları mutlu ediyor ve bu özelliklerin daha fazla kullanılmasını sağlıyor. Bir kişinin gönderisine beğeni bırakıldığında o kişi bu durumdan etkilenerek aynı şekilde faklı gönderileri de tepki verdiğinde ağa katılım hızlı bir şekilde artmaktadır.

Hikaye paylaşımları, canlı bağlantılar da uygulamanın çok sayıda kişiye ulaşmasında etkili oluyor. Facebook hem kullanıcı sayısı hem de aynı anda birbirine bağlanan kişi sayısı bakımından zirvede yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir