Instagram Hashtag Sorunu

INSTAGRAM HASHTAG SORUNU 2017

Sosyal Medya platformu Instagram’da bilindiği üzere bir çok kullanıcının sık olarak “Instagram Hashtag” (etiket) özelliğini kullanıldığı bilinmektedir. Kullanıcılar tarafından fotoğraf etiketleme özelliği o kadar yaygınlaşmış durumdadır ki nerdeyse her paylaşımın altında karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılar tarafından sık olarak kullanılan bu özellik keşfet kısmında yer alabilmelerini sağlamaktadır.

Kullanıcıların hashtag özelliğini kullanırken dikkat etmeleri gereken önemli detay ise aşırı bir şekilde hashtag özelliği kullanıldığında hesaplarının Instagram tarafından askıya alınmasıdır. Instagram tarafından hesapların askıya alınması durumunda kullanıcılar Instagram hesaplarına giriş yapamamaktadırlar.

Fotoğraf Etiketleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Kullanıcıların hashtag (etiketleme)özelliğini kullanırken dikkat etmeleri gereken en önemli özellik kullanıcıların fotoğraflara en fazla 5 adet etiketleme yapmasıdır.
  •  Maksimum olarak kullanıcıların 5 adet hashtag kullanmaları önerilmektedir.
  • Bu sayının üzerine çıkan kullanıcıların bilmesi gereken detay ise Instagram uygulaması tarafından bu işlemin kötüye kullanım olarak değerlendirilmektedir ve hesapların askıya alınmasını sağlıyor.
  • Etiketleme yasağı tahminen 1 gün sürebilmektedir.

Bu nedenle kullanıcıların genel kurallara uygun olarak hareket etmesi Instagram fotoğraf etiketleme özellikleri açısından oldukça önemlidir. Ancak kullanıcılar tüm kuralları yerine getirmiş olsa da bütün bunların haricinde yine de etiketleme konusunda sorunlar yaşayabilmektedirler.

Bu sorunun Instagram tarafından kaynaklanan bir sorun olarak dikkat çekmektedir. Kullanıcıların bu aşamada yapmaları gereken en önemli konu etiketleme sorununun kendilerinden kaynaklanmadığından emin olmalarıdır.

Instagram Hashtag Sorununun Çözümü

Bunların haricinde; özellikle eklemek istediğiniz bazı hashtagların genel kurallara uymaması nedeni ile görünmeme ihtimalini de göz önünde bulundurunuz. Olası bir hashtag sorunu yaşıyorsanız ve kurallar konusunda eminseniz; Instagram kaynaklı sorunlardan da dolayı da zaman zaman görünmeme sorunu çıkabilmektedir.

Instagram kaynaklı sorunlar nedeni ile fotoğraf, albüm ya da videolarınızda hashtag (etiket) görünmeme sorunu yaşıyorsanız; öncelikle ilgili paylaşımı silip bir süre bekledikten sonra tekrar yüklemeniz sorununuzu çözecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir