Instagram Hikayede Arkadaş Etiketleme Nasıl Yapılır?

Sosyal paylaşım uygulaması olan Instagram diğer paylaşım sitelerine göre birinci sırada yer almaktadır. Instagram’ın birinci sırada yer almasının en önemli ve en belirgin özeliklerinden bir tanesinide fotoğraf paylaşımlarına verdiği önemdir. Instagram bu birinciliğini devam ettirmek ve kaybetmemek için bu alanda fırsatları değerlendirerek farklı yenilikler yaparak kullanıcıların dikkatini çekmeyi ve kullanıcı sayısını arttırmayı başarmaktadır.

Instagram fotoğraf alanında yakaladığı başarıyı ve popülerliği ilerletmek için  video alanında da yenilikler yapış ve yapmaya da devam etmektedir şüphesiz yapmış olduğu en belirgin özellik video süresini uzatma video görüntüleme hizmeti sunmaktadır.

Instagram yapmış olduğu bu  yeniliklerle kullanıcı sayısını artırmayı ve kullanıcıların dikkatini farklı yönlere çekmeyi başarmıştır kullanıcıların amaçlarına farklılıklar katmıştır. Instagram’ı kullanım amaclarını açıklamak  gerekirse bazılarımız Instagram’ı şahsi (kişisel) amaclı kullanmakta bazılarımız ise satış (kurumsal) amaclı kullanmaktadır. Son zamanlarda ise satış hesaplarında gözle görülebilen büyük bir artış yaşanmıştır ve Instagram’dan alışveriş yapan kişilerin sayısında da otomatik olarak büyük bir artış gözlemlenmiştir.

Instagram hikaye özelliği ile birlikte  sosyal medya kullanıcılarının  dikkatlerini  üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu yeni özelliği ile birlikte kullanımının daha da artacağı popülaritesinin gelişeceği tahmin edilmektedir.

Instagramın dün kullanıma sunmuş olduğu bir diğer yenilik ise stories uygulamasına yani hikaye özelliğine getirmiş olduğu arkadaş etiketleme özelliği oldu. Bu özellik ile beraber Instagramda paylaşmış olduğumuz hikayelerde arkadaşlarımızı etiketleyebileceğiz.

Instagramın bu hikaye özelliğini Snapchat uygulamasına benzer olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır . Hatta bu özellik sonrasında Snapchat uygulamasının en büyük rakibi haline gelmeyi başarmıştır. Çok kısa bir sürede de kullanımı hat safhalara çıkarmıştır. Günde Instagram uygulamasında   milyonlarca kişi hikaye paylaşımı yapmaktadır.

INSTAGRAM HİKAYELERDE ARKADAŞ ETİKLEME NASIL YAPILIR?

  • Hikayenizi paylaşırken ekranın üst kısmında bulunan Aa ikonuna tıklayarak bir yazı yazmaya başlayınız.
  • Ardından ister yazı içerisinde ister sadece etiket ekleyebilirsiniz.
  • Arkadaşınızı etikletmek iççin de @ işareti ekleyerek etiketlemek istediğiniz kullanıcının adını yazabilirsiniz.
  • Yayınladığınızda artık eklemiş olduğunuz kişi etiketlenmiş olacak ve etiketlenen kişinin DM kutusuna bildirim şeklinde mesaj gidecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir