Instagram’da UNF Ne Demek?

Merhaba değerli blog okurları bugün sizlerle Instagramda sıkça karşımıza çıkan UNF kelimesinin ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacağım.

Sosyal Medya platformu Instagram’da her gün milyonlarca paylaşım yapılmaktadır. Bunun nedeni ise Instagram uygulamasının sürekli olarak yapmış olduğu yeniliklerdir. Yapılan güncellemeler beraberiyle Instagram kullanımı oldukça artış göstermektedir. Sadece Instagram değil diğer sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı da her geçen gün artış göstermektedir. Fakat Instagram bütün sosyal paylaşım sitelerinden farklı bir site haline gelmiştir.

Instagramı diğer sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, Snapchat, v.b gibi uygulamalardan ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerde başta geleni Instagramın fotoğraf paylaşımına vermiş olduğu önemdir. Bu vermiş olduğu önemi yapmış olduğu her yenilikte ön plana çıkarmaktadır. Instagram fotoğraf paylaşımına verdiği önem dışında ülkemiz ve dünyada başka fotoğraf paylaşım sitesinin bu kadar aktif kullanılmaması Instagramın en beğenilen sosyal paylaşım sitesi haline gelmesinde büyük bir etkendir.

Instagram kullanan kişiler diledikleri fotoğrafları takipçileri ile paylaşabildikleri gibi takip ettiği kişilerinde fotoğraflarını görebilmektedirler. Fotoğraf ve video paylaşımın dışında yoğun bir şekilde de hikaye (stories) özelliği de sıkça kullanılmaktadır. Bütün bu paylaşımların yapıldığı platformda bazı kısaltma kelimler karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bir kaçı DM,UNF,TKP gibi bazı kelimlerden birkaçıdır. Bu kelimelerden en sık kullanılanı iseUNF kelimesidir.

UNF takip sistemi üzerine kurulu sosyal medya siteleri üzerinde sıkça rastlayabileceğiniz bir kelimedir. UNF’nin İngilizce’den “Unfollow” kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçesi ise takibi bırakmak anlamına gelmektedir. “Unfollow” takibi bırakmak “Follow” ise takip etmek anlamına gelmektedir. Instagram kullanıcısı istemediğimi bir kişi takip etmeyi bırakması işleminin adıdır. Bu işlem Instagramda sıklıkla yapılmaktadır. Sizide takip etmeyen kullanıcıları Unfollow’layabilirsiniz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir