Instagram’a Giremiyorum

Instagram girişi yapamıyorum serzenişleri dünya çapında 1 milyar kullanıcısı olan Instagram için her gün oldukça sık yaşanan bir problem olmakla beraber, Instagram sorun giderme ve problemin çözümünde hangi yolların izlenmesi gerektiği de oldukça merak edilen konu başlıklarını oluşturmaktadır. Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra dünya genelinde önemli bir atılım gerçekleştiren Instagram, 2018 yılında dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olma gururuna da sahip olmaktadır.

Instagram’a Girme Sorunu Çözümü

Dünya üzerinde 1 milyar kullanıcı tarafından tercih edilen ve kullanıcılarının günde ortalama 45 dakikasını geçirdiği bir uygulamadan bahsediyorsanız, özellikle uygulama üzerinde ortaya çıkan problemlerin çözümü için de oldukça büyük bir ekibin kesintisiz olarak 365 gün boyunca 7/24 çalıştığını da ifade etmek gerekiyor. Instagram yönetimi uygulama üzerindeki en ufak bir şikâyete dahi oldukça ayrıntılı bir şekilde yaklaşırken gün geçtikçe daha kapsamlı bir sorun çözme ve aynı zamanda Instagram kurtarma politikası uygulamak için de önemli yatırımlar yapmaktadır.

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası

Instagram ile ilgili en sık yaşanan giriş problemini oluşturan “üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası tüm dünyada oldukça araştırılan bir konu başlığıdır. Instagram’a giremiyorum 2019 için “üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası alınıyorsa;

  • İlk yapılması gereken işlem internet bağlantısının olup olmadığının kontrol edilmesidir. Bu yönde öncelikle tarayıcı üzerinde başka sayfalar açarak internet bağlantısı teyidi yapılmalıdır.
  • Özellikle mobil üzerinden birden fazla hesaba giriş yapan kullanıcılar “üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası alıyorsa, kullandıkları hesaplardan birinin Instagram kurallarını ihlal etme ihtimalini göz ardı etmemelidir. Bir hesapta dahi ihlal yapılması diğer hesapları da etkileyeceğinden durumun Instagram’a bildirilip sonuç beklenmesi gerekecektir.

Instagram’a Girmek İçin Yapılması Gerekenler

Instagram’a ilk kayıt olunduğunda e-posta adresi ve telefon numarasını kurtarma işlemi için mutlaka eksiksiz olarak girmek gerektiğinin unutulmaması çok önemli bir detaydır. Buradan hareketle “Instagram hesabıma giremiyorum” diyen kullanıcılar öncelikle mobil üzerinden sisteme giriş yapma kısmında Instagram kullanıcı adlarını girdikten sonra şifre bölümüne rastgele bir şeyler yazarak hesap kurtarma bölümünden cep telefonu ya da e-mail adreslerine gelecek link ve kodlarla birlikte yeni şifre belirleyerek hesaba yeniden giriş yapabilmektedir.

Instagram Hesap Çalınması Sonucu Uygulamaya Girememe Sorunu

Instagram’a girememe sorunu için asıl kilit etken hesap çalınması ise bu noktada öncelikle Instagram’a her zaman giriş yapılan mobil cihaz üzerinden giriş yapılmaya çalışılması önerilmektedir. Uygulama cihazı tanıdığında kullanıcıya daha fazla yardım önerisinde bulunacaktır. Instagram açılmıyor son dakika için bu işlemden sonra kullanıcı gerekli formu doldurarak ilk adımı atarken, daha sonra bu yönde standart bir işlem olan Instagram tarafından mail adresine gelen kodu beyaz bir kâğıda yazıp selfie çekinmek suretiyle bilgilerin doğrulanmasını sağlayabilir. İşletme hesaplarında vergi levhası gibi farklı ayrıntılar da hesabın kısa sürede geri alınmasını sağlayabilir.

Instagrama VPN İle Girme

Kullanıcıların Instagram’a bağlanmak istediği cihazda internet bağlantısı varsa, Instagram şifrem doğru ama giremiyorum ve bağlantı uygulamadaki sorunlardan dolayı gerçekleşmiyorsa herkesin kolaylıkla yapabileceği üzere VPN / Proxy yapısıyla bu problemin çözülmesi mümkün olacaktır. Problem çözüldükten sonra ortalama 2 saat sonra Proxy kapatıldığında Instagram’a giremiyorum probleminin tamamen ortadan kalktığı görülecektir. Bu durum Instagram’a girememe probleminin %95 ihtimalle uygulamadan kaynaklandığının da bir sonucu olarak göze çarpmaktadır. Bazı durumlarda mobil ve PC uygulamaya girişte farklı sonuçlar içerebilirken, buna göre giriş yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir